м. Київ,
вул. Білоруська 2а оф. 1

Хорватия

Що ми знаємо про Хорватію? Погодьтеся, небагато - лише те, що ще недавно вона була частиною Югославії. Українські туристи поки що тільки освоюють цей напрямок, а тим часом найближчі сусіди – італійці – вже давно вважають за краще відпочивати на морі не вдома, а в Хорватії. І причиною тому - найчистіше Адріатичне узбережжя на всій території Старого Світу і кількість Блакитних прапорів, що постійно збільшується, над пляжами цього невеликого і дуже цікавого уламка однієї з країн колишнього соцтабору.

На території Хорватії площею всього 56 км2 знаходиться цілих 8 національних парків, серед яких – легендарні Плітвицькі озера: 16 озер, розташованих у найчастіше ліси та сполучених між собою 92 водоспадами неймовірної краси! Цей разючий витвір природи є пам'яткою світового значення і вважається одним із чудес світу.

Де відпочити у Хорватії?

Хорватію відвідують переважно мандрівники, які неухильно такі правила: «подалі від цивілізації, ближче до природи!», але кожен на свій лад. Тут можна невтомно насолоджуватися найчистішими пляжами та прозорим морем, поправляти здоров'я на одному з 20-ти місцевих курортів з мінеральними джерелами, вдаватися до однієї з екстремальних розваг на воді або в горах. Найбільш радикально налаштовані громадяни приїжджають до цієї країни, щоб скинути кайдани умовностей і злитися воєдино з природою на одному із сотень тутешніх нудистських пляжів. Хорватія загалом та Істрія, один із її курортів зокрема, вже давно здобули собі славу центру світового руху натуристів.

На тлі таких чудових можливостей мало хто звертає увагу на нестачу в країні розкішних готелів чи недосконалість місцевого сервісу. Тим паче, що туристична інфраструктура в країні розвивається бурхливими темпами – адже хорвати впевнені, що мають потенціал стати однією з найбільш відвідуваних країн Європи. І схоже, на те вони мають всі підстави!

Екскурсійні тури

Кожне курортне містечко на узмор'ї Хорватії дихає стародавньою історією, дбайливо зберігаючи культові храми епохи середньовіччя, руїни античних споруд, замки та палаци. Містечко Пула – давньоримський амфітеатр «Арену», Тріумфальну арку та Храм Августа; Спліт – залишки палацу імператора Діоклетіана, а знаменитий Дубровник – гордість країни, включений до списку найкрасивіших міст епохи Відродження поряд із Амстердамом та Венецією. Хорватські міста Пула, Дубровник, Спліт, а також Ровинь, Опатія та Пореч гордо носять звання музеїв просто неба.

Столиця Хорватії Загреб знаходиться досить далеко від узбережжя, тому її культура, архітектура, спосіб життя докорінно відрізняються від південного колориту приморських містечок. Загреб – це ультрасучасне місто з рівними просторими проспектами, скверами, музеями, готелями та ресторанами. Його часто називають міні-Віденою – і цю схожість легко пояснити, враховуючи те, що колись Хорватія входила до складу Австро-Угорської монархії. З того часу тут збереглися будинки знаменитого Музею Мімара, Національного театру та ін.

Для любителів природних пам'яток найбільш цікавою буде подорож до Плітвицьких озер або каньйонів парку Паклениця.

Пляжні тури

І все ж таки Хорватія в першу чергу приваблює своїми дивовижними пляжами з водою, прозорість якої місцями сягає кількох десятків метрів. Вода Адріатичного узбережжя цієї країни має визначні цілющі властивості, оскільки має дуже високий відсоток насиченості сіллю. У різних місцях узбережжя можна побачити дикі скелясті уступи, що спускаються прямо у воду або ідеально чисті пляжі зі світлою галькою. Піщані береги знаходяться у Південній, Середній та Північній Далмації. Всі пляжі в країні муніципальні: вхід безкоштовний, а ось за лежак і парасольку доведеться викласти кругленьку суму – до 10 євро.

Варто згадати про численні острови, розкидані вздовж хорватського узбережжя – їх тут не менше тисячі, і кожен – унікальний. Від великих, заселених людьми, до безлюдних на архіпелазі Корнаті або майже безлюдних на Елафіт, де заборонено навіть автомобільний рух заради збереження екологічної чистоти та первозданності чудової тутешньої природи. Самі місцеві мешканці люблять відпочивати саме на островах, залишаючи курорти узбережжя на відкуп туристам.
Як вибрати та купити тур до Хорватії

Високий сезон у Хорватії починається у травні та триває до жовтня, а найбільша притока туристів на пляжі Адріатичного узбережжя спостерігається у липні-серпні, коли вода прогрівається до максимуму – +26 градусів. У міжсезоння сюди варто приїхати, щоб неспішно насолодитися відвідуванням музеїв, оглядом пам'яток та заради оздоровлення у місцевих лікарнях. Заодно можна суттєво заощадити на житло – всі готелі у цей період суттєво знижують ціни. Наші співвітчизники, які приїжджають до Хорватії, частіше вважають за краще зупинятися в готелях HV1/HV2 з типом харчування «сніданки», трохи рідше – 3 зірки. Рівень цін на путівки залежить від сезону, на даний момент найдешевший тур на двох