м. Київ,
вул. Білоруська 2а оф. 1

Турція

Тури в Туреччину з Києва



Туреччина — країна з багатовіковою історією та давніми традиціями. Однак її нинішній політичний устрій склався в період між першою та другою світовими війнами. Сьогодні Туреччина – сучасна західна країна, член НАТО та ООН, яка відіграє помітну роль на світовій арені і, особливо, у Західній Азії та Середземномор'ї. Зручне географічне положення на стику Європи та Азії зробило Туреччину раєм для гостей з усього світу. Благодатний субтропічний клімат дозволяє приймати туристів з початку травня до кінця вересня.

Це друга країна зарубіжжя після Польщі, яку відкрили для себе громадяни України, які вирушили на відпочинок далі звичного для всіх Чорноморського узбережжя. Сьогодні відпочинок в Анталії, Алан'є, Сіді, Белеку чи Кемері – курортах турецької Рів'єри, – вже сприймається як звичайна поїздка до моря. Численні турецькі готелі, побудовані за останнім словом техніки, дозволяють приймати щороку сотні тисяч відпочиваючих. Низькі ціни при високому сервісі роблять Туреччину дуже привабливим місцем проведення літньої відпустки. При цьому в готелях та ресторанах Вам запропонують як звичні для всіх європейські та американські страви, так і екзотичні страви турецької кухні.

 
Туреччина: географічна інформація

Турецька республіка (Turkiye Cumhuriyeti) розташовується в Західній Азії і частково в Південній Європі, омивається на півночі Чорним морем, на півдні Середземним морем, на заході Егейським морем. Площа країни – 814578 кв.км. Столиця держави - Анкара (Ankara). Найбільше місто - Стамбул (Istanbul). Європейська частина Туреччини, звана Східною Фракією чи Румелією, є горбисте плато (1000 м над рівнем моря), з півночі воно межує з Болгарією, із заходу — з Грецією.

Азіатська частина Туреччини носить назву Анатолія, європейська частина становить лише близько 3% території. Країну можна умовно поділити на сім фізіографічних регіонів: Фракія та узбережжя Мармурового моря; регіон Егейського та Середземного морів; Чорноморський регіон; західна Анатолія; Анатолійське плоскогір'я; східне нагір'я; південно-східна Анатолія. Фракія та узбережжя Мармурового моря - рівнинний регіон, на сході якого піднімається гірський ланцюг з горою Улу (Олімпус) (2543 м).

Узбережжя Егейського та Середземного морів вузьке та горбисте. Анатолійське узбережжя Чорного моря оточене Понтськими горами. Західна Анатолія складається з нерівних гірських ланцюгів та річкових долин, що відокремлюють Егейське узбережжя від Анатолійського плоскогір'я — найбільшого регіону країни, з усіх боків оточеного горами. Найвища точка цього регіону – гора Ерсієс (3916 м).

Східне нагір'я є найгіршим регіоном Туреччини. Там знаходиться знаменита гора Арарат (5137 м), до якої причепився Ноїв Ковчег. Там же беруть початок річки Тигр (Дікле) та Євфрат (Фірат). Південно-східна Анатолія - ​​низьке плоскогір'я, з півночі, сходу та заходу оточене горами. Найвища вершина Західної Анатолії - гора Улудаг (2453 м).

Практично всі річки Туреччини порожисті та несудноплавні, деякі влітку пересихають. Найдовшою річкою країни є Кизил-Ірмак (1150 км). Два найбільші озера Туреччини - озеро Ван і озеро Туз - солоні; прісноводні озера Бейзегір, Егрідір та Бурдурал знаходяться на південному заході країни.







В новом порту Анталии расположена "Зона свободной торговли". Здесь Вам предоставляется возможность сделать покупки без пошлин и налогов. Этот свободный рынок, где принимаются все денежные единицы и чеки, открыт только для иностранцев, поэтому не забудьте свой паспорт в отеле.


Велике значення турки надають етикету. Дуже шанобливо вони ставляться до людей, які поважають їхні традиції або знають хоча б пару слів турецькою. В цьому випадку перед Вами відкриваються буквально всі двері.

Основні свята, що відзначаються в Туреччині: 1 січня - Новий рік; Рамазан, священний місяць (пост). У цей час правовірні мусульмани не їдять і не п'ють від світанку до вечірньої молитви. У цей час деякі ресторани закриті до заходу сонця, а в консервативних провінційних містах вважається поганим тоном (навіть для не мусульманина) їсти, пити і палити на очах у всіх до вечірньої молитви (коли муедзін прокричав заклик до молитви з мінарета). Курбан-Байрам (свято жертвопринесення) - головне релігійне свято в році, триває 4 дні (банки можуть бути закриті цілий тиждень, транспорт та готелі переповнені). 23 квітня - День Національної Незалежності. 19 травня - День молоді. 30 серпня - День перемоги. 29 жовтня - День Республіки, головне державне свято (паради, промови). 10 листопада - День смерті Ататюрка (1938 р.) Цього дня, о 9:05 ранку вся країна завмирає в мовчанні, перехожі на хвилину зупиняються (і вам теж доведеться це зробити), сирени гудуть та машини сигналять. Напередодні цього дня теле- та радіопрограми насичені фактами та спогадами про життя Ататюрка.

Туреччина: традиції
Мінімальне знання турецьких традицій та звичаїв необхідне, це допоможе вам у спілкуванні та дозволить уникнути незручних ситуацій. Хоча в Туреччині жінки зрівняні у правах із чоловіками, у маленьких провінційних містечках для них існує багато заборон; ставлення до них у селах жорсткіше, а великих містах – ліберальне. Головний упор робиться на сім'ю, і незважаючи на те, що рішення зазвичай приймають чоловіки, вплив турецьких жінок у сім'ї дуже сильний, оскільки в багатьох випадках саме вони головні годувальники сім'ї як у селі, так і в місті. Жінки в сільських районах покривають голови хустками, переважно для того, щоб захистити волосся від пилу та бруду, ніж з міркувань релігійного консерватизму. У великих містах жінки носять західний одяг, опановують різні професії та займають високі посади.

У приватне життя іноземців турки практично не втручаються, бо вважають, що всі свої закони. Тим не менш, жінкам-туристам одяг може створити проблеми. Великі міста у Туреччині відносно безпечні порівняно з іншими країнами. Звичайно, нерідкі косі погляди та "цікаві" пропозиції, проте випадки насильства та пограбування рідкісні (якщо ви не провокуєте самі).

Турецька кухня
Завдяки величезній різноманітності продуктів та майстерності турецьких кулінарів, турецька кухня мало кого залишає байдужим. Закуски (meze – мезе) та салати (solata – салати), різноманітні та смачні, що цілком можна пообідати ними одними. Зазвичай офіціант приносить цілу тацю закусок на вибір. Пріоритет віддається стравам з яловичини та баранини. Типові турецькі страви – донер та кебаб. Відома долма, тут використовуються помідори, кабачки, баклажани, перець та виноградне листя. Вони наповнюються рисом, горіхами, прянощами і готуються з оливковою олією та з лимоном. Пиріг: між тонкими шарами тіста кладеться начинка з сиру, прянощів, м'яса, риби або шпинату, подається як закуска або основна страва. Особливе значення в турецькій кухні надається солодощам. Вони мають особливі екзотичні назви. Найбільш відома з солодощів - баклава (пахлава), але рекомендуємо також "ханимгебеї". Фарширований персик, пудинг, свіжі фрукти подаються цілий рік.

Національним напоєм є раки (анісова горілка), яка розбавляється водою і виходить напій, що називається "левине молоко". З вин відомі: сухе Вілла Долуджа, напівсолодке Долуджа Ріслінг, а також класичне анатолійське вино Дікмен.
 
Що потрібно знати, вирушаючи до Туреччини
Не слід фотографувати жінок у чорних накидках, чоловіків – лише з їхньої згоди. При вході в мечеть або приватну оселю прийнято знімати взуття. Взуття залишається біля входу. У багатолюдних мечетях, особливо відвідуваних туристами, взуття можна класти в поліетиленові пакети та брати із собою усередину. Якість товарів у вуличних торговців може бути різною. Оскільки Туреччина – мусульманська країна, вживання на вулицях спиртних напоїв (навіть пива), у деяких випадках може спричинити несхвалення.

Туреччина: чайові
Чайові дають носіям (не більше 1$), офіціантам – 10% вартості обіду. Таксистам давати чайові не заведено.

Туреччина: час
Час – київський.

Туреччина: телефонні переговори
Усі види телефонного зв'язку платні. Дзвінок із готелю набагато дорожчий, ніж із телефону-автомата. Телефони-автомати розташовані в готелях або поблизу готелів, у всіх курортних містах.

Туреччина: режим роботи
Магазини та ринки зазвичай закриті в неділю і в перший день релігійних свят. У кожному регіоні і навіть місті режим роботи може відрізнятися. Це питання краще уточнити одразу після приїзду. Магазини зазвичай працюють з 9.00 до 19 – 20.00, обід з 13.00 до 14.00. Археологічні пам'ятники – з 8 – 9 до 17 – 18 години щодня без перерви на обід. Банки – з 8:30 до 17:00 (перерва з 12:00 до 13:30) усі дні, крім суботи та неділі. На курортах банки працюють щодня. Закритий ринок (Стамбул) – з 8 до 18:30 усі дні, крім неділі. Мечеті відкриті майже весь час, але краще не входити під час молитви (протягом приблизно 20 хвилин після заклику до молитви), а також у п'ятницю (священний день для мусульман), особливо вранці. Музеї – з 8:30 чи 9:30 до 17:00 чи 17:30, влітку закриваються пізніше (перерва з 12:00 чи 12:30 до 13:00 чи 13:30). Більшість музеїв закрито у понеділок, а Султанський палац Топкапи у Стамбулі не працює у вівторок. Урядові установи – з 8:00 або 9:00 до 16:00 або 17:00 (перерва приблизно з 12:00 до 13:00), під час Рамазана години роботи можуть бути скорочені. Влітку в деяких містах установи працюють з 7 або 8 години до 14:00. Безкоштовні громадські туалети є, як правило, у кожної мечеті.
 
Посольство Туреччини в Україні
Київ, вул. Арсенальна 18, Телефон: 294 9964, Факс: 295 6423
 
 
Туреччина: саммарі
Туреччина – одна із країн, яку мріють відвідати туристи всього світу. Тут є унікальна можливість поєднати відпочинок на морі та безліч екскурсій та розваг. Туреччина завжди була цікавою для мандрівників. Будучи за географічним розташуванням мостом між Європою та Азією, гостинна Туреччина століттями приймала на своїй землі купців, шукачів пригод, учених, філософів, славетних воїнів та мандрівників. Країна має багату багатовікову історію. Саме тут закінчувався Великий шовковий шлях і злилися докупи мистецтва та науки Сходу та Заходу, створивши високорозвинені цивілізації та культури. Багато землі Туреччини згадуються у давньогрецьких легендах та міфах. Тут же знайшли залишки легендарної Трої, описаної Гомером. Близько двох тисяч років тому тут виникла держава Лідія, другим царем якої був Крез. Пізніше турецькі землі входили до складу Великої імперії Олександра Македонського, потім Римської імперії, і, нарешті, потрапили під владу турків Османа, які перейменували столицю Константинополь в Істамбул, а державу в Османську імперію. У 1923 р. Туреччина стала Республікою. На початку 80-х тут за підтримки держави почалося будівництво величезної кількості сучасних готелів, відповідальних міжнародним вимогам. Нині ця екологічно чиста область відома своїми комфортними готелями на узбережжі Середземного моря. Клас готелів – від трьох до п'яти зірок, також є "туристські села" – holiday village – перший клас відповідає категорії 4-5 зірок, другий клас – 3-4 зірок. Жителі Туреччини, чиє серце та двері завжди відкриті для Вас, кажуть, що кожен гість – це гість від Бога. Ми познайомимо Вас із загадками та таємницями давнини і, звичайно ж, з літом, яке триває тут 250 днів на рік.